Hea teada

Massaaž on juba iidsetest aegadest tuntud kui tõhus viis keha ja meele heaolu tagamiseks. Regulaarne massaaž, näiteks kord kuus, aitab tagada parema enesetunde, eriti suurema füüsilise koormuse korral.

Massaaž aitab:

  • lõõgastuda ja leevendada stressi, lõdvestada lihaseid, vabastada pinget ning parandada üldist heaolu ja rahulikkust.
  • parandada vereringet, vähendada lihaskrampe, lihaspingeid ja -valu ning lõdvestada ja taastada ülekoormatud lihaseid.
  • taastuda vigastustest ja vigastusi ennetada. Sportlased võivad vajada massaaži enne võistlust lihaste soojendamiseks ja pingete vähendamiseks ning pärast võistlust taastumise kiirendamiseks.
  • toetada immuunsüsteemi, parandades vereringet, stimuleerides lümfiringet ja vähendades stressihormoonide taset, mis kõik aitavad kehal võidelda haiguste ja põletikega.
  • leevendada lihaste ja sidekoe jäikust ning suurendada liikumisulatust, parandades liigeste liikuvust ja lihaste venitust.
  • ennast emotsionaalselt tasakaalustada, leevendades stressi, ärevust, depressiooni või unehäireid.

Massaažile ei soovita tulla täiskõhuga,  võib lõdvestumist takistada. Kindlasti vältida alkoholi tarvitamist, kuna see võib mõjutada keha reaktsioone massaaži ajal. Riietu mugavalt ja vali riided, mis sobivad massaaži tüübile, näiteks Tai massaaži ajal on soovitatav kanda mugavaid ja venivaid riideid, mis ei takista liikumist. Kõige tähtsam on, et tunneksid end võimalikult mugavalt. Enne massaaži räägi massöörile oma eelistustest ja muredest, et saaksid kogeda just sellist massaaži, mis kõige paremini sobib Sinu vajadustele.

Pärast massaaži on soovitatav juua tavalisest rohkem vett või teed, et aidata toksiinidel kehast välja minna ja vältida liigset füüsilist koormust, et keha saaks rahulikult taastuda. Puhka ja kuula oma keha, vältides stressirohkeid tegevusi. Samuti on hea vältida raskesti seeditavat toitu ja alkoholi. Kõik see aitab maksimeerida massaaži lõõgastavat ja taastavat mõju.

Massaaži teen enamasti ilma õlita, sest see võimaldab paremat kontrolli lihaspingete ja liikumisulatuse üle. Õlivaba massaaž on eriti sobiv, kui eesmärgiks on lihaste süvitsi töötlemine või punktide leevendamine. Samuti on see mugavam inimestele, kellel on nahaallergiad või õli suhtes tundlikkus. Lisaks ei jää pärast massaaži nahale libe kiht, mis võib olla ebamugav.